Vatan Belge

Kurumsal

 

“Türkak tarafından TS-EN ISO/IEC 17024 standartlarına göre akredite olmuş olan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiş bir kurumuzdur.

Mesleki profesyonelliği geliştirmek amacıyla MYK’nin hedeflerini doğrultusunda, yetkili olduğu alanlarda düşünsel ve pratik olarak hayata geçirilen bir politika ile yoluna başlar. Belirtilen politika çerçevesinde yasal mevzuata uygun, tarafsız, şeffaf, maddi çıkar gözetmeden adalet ve mesleki etik kurallara uyarak yoluna devam eder. Çalışma hayatında bulunanların bilgi, birikim ve tecrübelerini göstererek hak ettikleri belgeyi vererek yolunu tamamlar.

ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

Vatan Belgelendirme Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Türk Akreditasyon Kurumu (Türkak) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalı başka akreditasyon kurumları tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten yetkilendirilmiş bir belgelendirme kuruluşudur. 

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu, TS-EN ISO/IEC 17024 standartlarına göre akredite edilmiş ve MYK tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.”

Daha fazlası için..

Hizmetlerimiz ve kurumumuz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.