Hakkımızda

Hakkımızda


VATAN BELGELENDİRME ,

TÜRKAK’ TAN TS-EN ISO IEC 17024 STANDARTLARINA GÖRE AKREDITE OLMUŞ,  MESLEKI YETERLILIK KURUMU’NCA (MYK) SINAV VE BELGELENDIRME YAPMAK ÜZERE YETKILENDIRILMIŞTIR.

VATAN BELGELENDİRME,

MESLEKI PROFESYONELLIĞI  GELIŞTIRMEK AMACIYLA MYK’NIN HEDEFLERINI DOĞRULTUSUNDA, YETKILI OLDUĞU ALANLARDA  DÜŞÜNSEL VE PRATIK OLARAK HAYATA GEÇIRILMESI POLITIKASI ILE YOLUNA  BAŞLAR. BELIRTILEN POLITIKA ÇERÇEVESINDE YASAL MEVZUATA UYGUN, TARAFSIZ, ŞEFFAF, MADDİ ÇIKAR GÖZETMEDEN  ADALET VE MESLEKI ETIK KURALLARA UYARAK YOLUNA DEVAM EDER. ÇALIŞMA HAYATINDA BULUNANLARIN BILGI, BIRIKIM VE TECRÜBELERINI GÖSTEREREK HAKETTIKLERI BELGEYI VEREREK YOLUNU TAMAMLAR  .

ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

“VATAN BELGELENDIRME MESLEKI YETERLILIK KURUMU (MYK) TARAFINDAN YETKI KAPSAMINDAKI ULUSAL YETERLILIKLERE GÖRE SINAV VE BELGELENDIRME FAALIYETLERINI YÜRÜTEN YETKILENDIRILMIŞ BELGELENDIRME KURULUŞUDUR.

YETKILENDIRILMIŞ BELGELENDIRME KURULUŞU; TÜRK AKREDITASYON KURUMU (TÜRKAK) TARAFINDAN YA DA AVRUPA AKREDITASYON BIRLIĞI BÜNYESINDE ÇOK TARAFLI TANIMA ANLAŞMASI IMZALAMIŞ BAŞKA AKREDITASYON KURUMLARINCA ILGILI ULUSAL YETERLILIKLERDE TS EN ISO/IEC 17024 STANDARDINA GÖRE AKREDITE EDILMIŞ, MESLEKI YETERLILIK KURUMU (MYK) TARAFINDAN YAPILAN INCELEME, DENETIM VE DEĞERLENDIRME SONUCUNDA ULUSAL YETERLILIKLERE GÖRE SINAV VE BELGELENDIRME FAALIYETLERINI YÜRÜTMEK IÇIN GEREKLI ŞARTLARI SAĞLADIĞI TESPIT EDILEN PERSONEL BELGELENDIRME KURULUŞUDUR.”